In de mooie meimaand is het helaas weer tijd voor ons laatste concert van dit seizoen,
met de titel
Mozart Danst !
door
met de titel
Mozart Danst !
door
DUO AGINEKO
bestaande uit
Sander Geerts (B), altviool
Yasuko Takahashi (J), piano


(foto's Copyright: Yoshie Kuwayama)
Duo Agineko is een internationaal gekend altviool-piano duo, dat opgericht is in 2011 door de Belgische altviolist Sander Geerts (1ste solist van Antwerp Symphony Orchestra) en de Japanse pianiste Yasuko Takahashi (lid van de Deense soloists association ‘Solistforeningen’).
Na hun officieel debuut als duo wonnen zij onmiddellijk enkele internationale kamermuziekprijzen:
*‘Grand Prix’ op de ‘International competition of young performers’ in Madeira, Portugal in maart 2011.
*Finalisten op de ‘18th International J. Brahms Competition’ in Pörtschach, Oostenrijk in september 2011.
* ‘1st Absolute Prize’ en de Speciale Prijs ‘Chamber Music’ op de 22nd Young Musician International Competition for Chamber Music in Barletta, Italië in april 2012.
*Speciale kamermuziek prijs op de ‘19th International J. Brahms Competition’ in Pörtschach, Oostenrijk in September 2012.
De warme en sensuele altvioolklank van Sander en het kleurrijke en ondersteunende pianospel van Yasuko maken deze samenwerking uniek.
De sfeer die zij samen weten te creëren raakt de harten van hun publiek.
Hun eerste cd ‘Along my Tale’ brachten ze in 2012 uit. In januari 2016 volgde een tweede cd ‘A tribute to Ysaÿe’. Tegelijk verscheen ook een remastered versie van hun debuut-cd met als nieuwe titel ‘Sonatas’. Beide cd’s zijn uitgebracht door Etcetera Records.
PROGRAMMA
Mozart danst!
Wellicht kon U zich al voorstellen dat Mozart erg van dansen zou kunnen gehouden hebben.
Ja zeker, hij zou kunnen genoten hebben van een Weense wals, maar wat als hij de kans gekregen had om tango muziek te ervaren? Of… de flamenco dans in een donkere tablao?
Hij zou in de wolken geweest zijn met al deze sensuele dansen!
Ja zeker, hij zou kunnen genoten hebben van een Weense wals, maar wat als hij de kans gekregen had om tango muziek te ervaren? Of… de flamenco dans in een donkere tablao?
Hij zou in de wolken geweest zijn met al deze sensuele dansen!
Dit programma van Duo Agineko daagt onze verbeelding uit om dit alles van dichtbij mee te maken, en we kunnen reizen door de tijd en de gevoelens hierbij.
Mozart componeerde deze vioolsonate rond 1778, het jaar waarin hij zijn moeder verloor tijdens hun verblijf in Parijs. In beide bewegingen kunnen we zijn diepe smart gewaarworden, en deze uitzonderlijke schoonheid motiveerde Duo Agineko om het te bewerken voor altviool en piano.
Schubert’s Arpeggione sonate begint ook in een melancholische sfeer, maar naar het einde toe, ontwikkelt het gevoel zich meer tot zonnig lachen. Zij werd gecomponeerd gedurende zijn verblijf bij de Esterházy’s, en dus ook misschien beïnvloed door Hongaarse dansen?
In het tweede deel van het programma, brengt Duo Agineko sommige exotische landen zoals Mexico, Brazilië, Spanje en Argentinië dichterbij. Dit hele repertorium wordt zelden gespeeld op altviool en piano, maar u zult verrast worden door hoe goed de sensuele klank van de altviool past bij deze muziek.
Zodus, laten we samen dansen!
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Sonata in E minor K.304 ca. 14 min.
1. Allegro
2. Tempo di menuetto
Franz Schubert (1797-1828)
Arpeggione Sonata D.821 ca. 26 min.
1. Allegro moderato
2. Adagio
3. Allegretto
Manuel Ponce (1882-1948)
Estrellita (arr. Heifetz) ca. 4 min.
Heitor Villa-Lobos (1887-1959)
Bachianas Brasileiras No.5 ca. 6 min.
Manuel de Falla (1876-1946)
5 Canciones Populaire Espagnole ca. 13 min.
1. El paño moruno
2. Nana
3. Jota
4. Asturiana
5.Polo
Inleidingen bij de muziek door Kati Sebestyén.
Aanvang 12.00 uur. Zaal open: 11.30 uur. Duur ca. 1,5 uur.
Zoals gewoonlijk treden de muzikanten gratis voor u op.
Na afloop krijgt u de gelegenheid een vrijwillige bijdrage te geven.
BIJWONEN ?
Stuur een mail naar antwerpen@kunstuitleendijkstra.com met uw naam en het aantal gewenste plaatsen.
U ontvangt dan een bevestiging.
U mag ook bellen met +32 3 3264177.